You are currently viewing پاک کردن اسلایم و خمیر بازی از روی فرش و مبل

پاک کردن اسلایم و خمیر بازی از روی فرش و مبل

5
(2)

برخی از وسایل بازی کودکان هستند که در عین داشتن زیبایی و حالت سرگرمی می توانند دردسرساز هم باشند،مانند لکه های ناشی از اسلایم و خمیر بازی، ممکن است در منزل کودکی فعال وپرجنب وجوش داشته باشید که مدام به این طرف وآن طرف رفته وهمراه خود وسایل بازی اش هم جابجا می شود و اگر درمیان وسایل بازی اش خمیر بازی اسلایم هم باشد.

قطعا نظافت و تمیزکاری منزل برای شما چند برابر خواهد شد،یکی از شایعترین موارد دیده شده در این راستا چسبیده شدن خمیرهای بازی و انواع اسلایم به وسایل منزل از جمله فرش ومبلمان است، در این صورت اگر با چنین مشکلی مواجه شدیم باید چکار کنیم؟

پاک کردن اسلایم از روی فرش و مبل

لکه های ایجاد شده را چگونه پاک کنیم؟ آیا اثر اسلایم و خمیر بازی از سطح مبلمان یا فرش بطور کامل پاک خواهد شد؟ از چه موادی برای پاکسازی کامل محیط بهره گیری کنیم؟ این کار را خودمان انجام دهیم یا به کسی بسپاریم؟ این ها سوالاتی هستند که در صورت دیدن لکه های اسلایم و خمیر بازی ذهن فرد را درگیر کرده و در تلاش است که هرچه سریعتر مشکل پیش آمده را رفع کرده و وسایل (مبلمان یا فرش) را به حالت قبل از لکه شدن بازگرداند.

قالیشویی نگین بهترین قالیشویی در شرق تهران می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در شرق تهران با ما تماس بگیرید.

پاک کردن اسلایم و خمیر بازی از روی فرش و مبل
پاک کردن اسلایم از روی فرش و مبل

پاک کردن خمیر بازی از روی فرش و مبل

قالیشویی نگین ( قدیمی ترین قالیشویی در تهرانپارس ) یکی از مجموعه های فعال و موفق در زمینه رفع مشکلات فرش و مبلمان،شستشوی انواع فرش،موکت و مبلمان، ترمیم کننده خرابی های فرش مانند سوختگی، احیا و رفوی مجدد فرش و…است که همواره کوشیده بهترین عملکرد را داشته باشد تا رضایت شما مشتریان گرامی را بطور کامل کسب کند.ما در این مقاله به بررسی هرچه بیشتر لکه های اسلایم و خمیر بازی بر روی فرش و مبلمان،راه های پاک شدن آن،نکات آموزنده و…پرداخته ایم دعوت میکنیم تا انتها همراه ما باشید واز این مطالب کاربردی بهره گیری کامل نمایید.

بهترین روش های پاک کردن اسلایم و خمیر بازی از روی فرش و مبل

یکی از مشکلاتی که افراد با آن روبرو هستند پاک کردن لکه های اسلایم و خمیر بازی از روی فرش ومبلمان است اگر دچار چنین مشکلی شده اید همراه ما باشید تابا بهترین روش های پاکسازی آشنا شوید،در این قسمت ابتدا به شرح مختصری از اسلام می پردازیم وبعد روش های پاکسازی آن را بیان می کنیم.

نحوه پاک کردن اسلایم و خمیر بازی از روی فرش

اسلایم هم مانند خمیرهای بازی کودکان نوعی سرگرمی محسوب می شود که طی چند سال اخیر وارد بازار شده وبه سبب رنگ و لعابی که دارد همواره مورد توجه کودکان قرار گرفته است، جنس اسلایم ها از پلیمرهای بهداشتی بوده و آسیب رسان نیستند صرفا برای سرگرمی کودکان طراحی و عرضه می شوند.

ممکن است شما برای استفاده کودکان از این وسیله محدودیت ایجاد کرده باشید تا این گونه بتوانید مبلمان و فرش ها راتاحدودی پاکیزه نگه دارید اما در نهایت متوجه خواهید شد که هرچقدر هم محدودیت اعمال کنید باز هم مقداری اسلایم درگوشه وکنار منزل به چشم خواهدخورد.

رفع سوختگی فرش در خانه توسط مجموعه قالیشویی نگین قابل انجام می باشد. برای انجام خدمات با ما تماس بگیرید.

پاک کردن اسلایم از روی فرش و مبل با چند نکته کاربردی

کودکان متوجه رفتار خود نیستند ممکن است دست های آغشته به اسلایم خود را به روی مبلمان و فرش ها بکشند و لکه ها را پدید آوردند،در این صورت چاره ای جز انجام یکسری مراحل به جهت پاکسازی لکه ها ندارید پس به راهکارهای ارائه شده در زیر توجه کنید انجام دهید تا از شر لکه های اسلایمی خلاص شوید.

  • با ابزاری نظیر چاقو و کاردک محتوای اسلایم از سطح فرش،موکت با مبلمان بردارید این مرحله برای زمانیست که محتوای اسلایم ذوب نشده باشد اما چنانچه اسلایم درحال وارفتگی بود سریعا باید آن را منجمد کنید و این گونه به راحتی اسلایم از سطح فرش یا مبلمان جداخواهدشد.
  • در مرحله دوم بااستفاده ازیک حوله یا دستمال کوچک نم دار به سطحی که اسلایم روی آن ریخته شده ضربه بزنید تا اسلایم ها به سطح حوله نم دار بچسبند و کم کم از سطح فرش یا مبلمان جداشوند.
  • در مرحله سوم استفاده از سرکه را به شما پیشنهاد میکنیم،نحوه استفاده از سرکه برای پاک نمودن محل اسلایم به این صورت است که سرکه را به صورت اسپری در محل بپاشید وبعد برس کشی یا دستمال کشی کنید.
  • جوش شیرین وسرکه قاتل سرسخت لکه های اسلایم اند،آنها را باهم ترکیب کنید سپس روی محل مورد نظر بگذارید وبعد برس کشی کنید.
  • استفاده از آبلیمو به سبب داشتن خاصیت اسیدی می تواند راهکاری موثر در پاکسازی لکه های اسلایم و خمیر بازی به شمار آید.
  • استفاده از اسکاچ برای ازبین بردن اسلایم ها و لکه های ناشی از آن،برای این عمل کافیست اسکاچ را خیس کرده و مقداری مایع ظرفشویی یا دستشویی روی آن بریزید سپس محل آلوده شده با اسلایم را کاملا پاکسازی کنید.
پاک کردن اسلایم از روی فرش و مبلمان
پاک کردن خمیر بازی از روی فرش و مبل

چگونه لکه های اسلایم و خمیر بازی را از روی فرش پاک کنیم؟

اگر لکه اسلایم با خمیر بازی روی فرش ایجاد شده باشد یکی از راههای موثر در ازبین بردن این لکه ها استفاده از محلول آب مقطر است،علت پیشنهاد آب مقطر به این دلیل است که در آب مقطر مواد معدنی وجود دارد و همین امر سبب کاهش آسیب ها به فروش خواهد شد به علاوه این روش بسیار مناسب،کاربردی اثرگذاری باشد و لکه ها را بطور کامل نابود می کند.

رنگرزی فرش دستباف از دیگر خدمات تخصصی کارخانه قالیشویی نگین می باشد. برای دریافت خدمات با ما در تماس باشید.

رعایت چند نکته در ارتباط با پاکسازی لکه های اسلایم و خمیر بازی ضروری است که در ذیل شرح داده می شود

  • برای پاکسازی لکه های اسلایم و خمیر بازی به هیچ عنوان از آب گرم و کارهایی از این قبیل استفاده نکنید زیرا این کار سبب پراکندگی بیشتر اسلایم ها و همچنین نفوذ بیشتر در لایه های فرش یا مبلمان می گردد.
  • متناسب با جنس آستر مبلمان به انتخاب ابزار برای جمع آوری اسلایم اقدام کنید، اجسام تیز‌ سبب پارگی و خرابی مبلمان خواهندشد‌.
  • اگر برای پاکسازی لکه های اسلایم و خمیر بازی از روی مبلمان یا فرش های منزلتان از مواد شیمیایی و حلال استفاده کرده اید باید این نکته را مدنظر قرار دهید که این محل ها نیاز به خشک شدن دارند ازاین روباید مبل یا فرش در معرض جریان هوا قرار گیرد یا از وسایلی مانند پنکه در جهت خشک شدن آن قسمت استفاده کنید،اگر آن را به همان حالت بگذارید دچارخرابی و پایین آمدن کیفیت فرش یا مبلمان شده و بوی نامطبوعی بصورت ماندگار ایجاد خواهد شد،پس انجام موارد ذکر شده در فوق را جدی بگیرید و به آن عمل کنید.
  • همواره بیاد داشته باشید که اسلایم و خمیر های بازی از مواد شیمیایی تهیه و تولید شده اند ازاین را باید مراقبت های کامل در حین استفاده کودکان از این وسایل بازی صورت بگیرد،به این نحو از بروز آسیب های احتمالی جلوگیری می شود و خاطراتی خوب برای کودکان رقم خواهد خورد و هیچ گونه تنشی برای والدین و فرزندان ایجاد نمی گردد.

قالیشویی پیروزی از شعبه های کارخانه قالیشویی نگین می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در منطقه پیروزی با ما تماس بگیرید.

پاک کردن اسلایم و خمیر بازی از روی فرش و مبل در قالیشویی نگین

یکی از دغدغه های هر بانوی ایرانی در منزل داشتن محیطی زیبا،پاکیزه و جذاب است اما گاهی اوقات ممکن است به دلیل حضور کودکان در محیط خانه و یا انجام مراسمی چون تولد تو…از وسایل وابزارهایی استفاده شود که منجر به ایجاد لکه و مشکلاتی از این دست شوند.

نکته مهمی که در این رابطه وجود دارد این است که هرچه سریعتر به لکه های ایجادشده ازهرنوعی چه مواد غذایی باشد،چه مواد آرایشی و چه موادی از اسباب بازی های کودکان نظیر اسلایم و خمیر بازی سریع رسیدگی کنیم تا لکه ها کهنه نشوند چنانچه پاکسازی آن ها را به زمان دیگری موکول کنیم لکه ها به بافت های زیرین نفوذ کرده و مشکلات و آسیب های جدی تری را بدنبال خواهد داشت.

ازاین رو بهتر است بلافاصله بعد از متوجه شدن این مشکل با استفاده از راهکارهایی که در مطالب فوق ذکر کردیم لکه ها را ازبین ببرید،همچنین پیشنهاد ما به شما قالیشویی نگین بهترین قالیشویی تهرانپارس است که در خدمت شماست اگر شما زمان کافی برای نظافت فرش و مبلمان منزلتان را ندارید انجام این کار را به ما بسپارید،این مجموعه تشکیل شده از افراد مجرب و موفق که مشکلات ایجاد شده در وسایل شما را به سرعت حل خواهد کرد،در پایان امیدواریم مطالب فوق مفید واقع شده باشد.

آیا می توان در منزل لکه های اسلایم را از روی فرش و مبل پاک کرد؟

بله با روش هایی که در این مقاله از قالیشویی نگین عنوان کرده ایم به راحتی می توانید در منزل، لکه های اسلایم را از روی فرش و مبل پاک کنید.

در صورت پاک نشدن لکه های اسلایم از روی فرش باید چه کرد؟

در صورتی که لکه های اسلایم از روی فرش و مبلمان پاک نشد این کار را به قالیشویی نگین ( بهترین قالیشویی شرق تهران ) بسپارید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.