You are currently viewing چرم دوزی فرش دستباف و ماشینی

چرم دوزی فرش دستباف و ماشینی

0
(0)

زیبایی و هنرمندی فرش های دستباف به هر اتاقی سبک و ظرافت خاصی می بخشد. رنگ‌ها و طرح‌های فرش دستبافت که توسط برخی از قالی‌بافان بزرگ ایرانی خلق شده‌اند، کیفیتی عالی دارند که فراتر از کارکرد آن‌هاست، اما چیزی که آن‌ها را خاص‌تر می‌کند، آگاهی از این است که هر یک از گره‌های قالی را خود بافنده ایرانی با دست بسته است. قالیشویی نگین آماده ارائه خدمات در شعبات قالیشویی تهرانپارس، قالیشویی شرق تهران با بهترین کیفیت به شما مشتریان عزیز می باشد. در ادامه با انواع چرم دوزی و نوه چرم دوزی فرش آنها خواهیم شد.

چرم دوزی فرش دستباف و ماشینی

قالی‌بافی به‌عنوان یک هنر در ایران کنونی، تقریباً در ۲۵۰۰ سال پیش آغاز شد. آنها در اصل توسط قبایل کوچ نشین به عنوان محافظت از محیط سرد و مرطوب بافته می شدند. در نهایت، آنها شروع به توسعه به الگوهای سنتی کردند و به یک اثر هنری تبدیل شدند که سودمند نیز بود.
امروزه برای پاره نشدن فرش های دستبافت و ماشینی از روش چرم دوزی استفاده میکنند. اگر شما هم قصد دارید که فرش دستبافت و ماشینی خود را چرم دوزی کنید میتوانید به قالیشویی نگین سر بزنید. این شرکت با استفاده از دستگاهای مخصوص انواع مختلف فرش های دستبافت و ماشینی را چرم دوزی میکند.

چرم دوزی فرش دستباف و ماشینی
چرم دوزی فرش دستباف و ماشینی

نحوه چرم دوزی فرش دستباف و ماشینی

حتما بری شما هم پیش آمده است که در برخی مواقع هنگام بازدید از خانه اقوام یا رفقای خود فرش هایی را دیده اید که لبه های آن را با چرم دوخته اند و این سوال برای شما پیش آمده است که آیا چرم دوزی کردن فرش یک گزینه تجمل گرایی است یا برای پاره نشدن فرش استفاده میشود.

در جواب شما بایستی بگوییم که چرم دوزی کردن فرش برای پاره نشدن فرش از کناره ها و افزایش قیمت آن صورت میگیرد. همانطور که همه میدانیم بیشتر فرش ها از کناره ها دچار آسیب دیده گی و پاره گی میشوند. و صاحبان این فرش ها برای جلوگیری از این کار اقدام به چرم دوزی کردن فرش میکنند.

این نوار چرمی که بکار میبرند باعث استحکام بیشتر فرش میشود و همچنین باعث زیباتر شدن آن خواهد شد. یکی دیگر از مزیت های چرم دوزی کردن فرش این است که زمانی که فرش را بر روی سطوح سیقلی و لیزی مانند سرامیک و سنگ پهن میکنیم دچار لغزش نمیشود. همچنین نوار چرم برای فرشهای دستبافی که مشکلات بافت مانند کجی دارند بسیار مناسب میباشد.

بطور کلی دو نوع نوار چرم برای چرم دوزی کردن فرش وجود دارد:

  • نوار چرمی طبیعی ( معمولا از پوست گاو است)
  • نوار چرمی مصنوعی

برای چرم دوزی کردن فرش های دستبافت از نوارم چرم طبیعی استفاده میکنند و از نوار چرم مصنوعی برای چرم دوزی کردن فرش های ماشینی استفاده میکنند. در کل استفاده از نوع نوار چرم بستگی به سیله فرد دارد برخی مواقع طرف برای فرش دستبافت عتیقه خود از نوار چرمی طبیعی استفاده میکند و بعضی مواقع هم فرد برای فرش های ماشینی گرانقیمت خود از چرم دوزی کردن استفاده میکند.

چه موقع نوار چرمی را تعویض کنیم؟

معمولا نوار چرمی نیازی به تعویض یا تعمیر ندارد اما اگر این نوار به مرور زمان دچار فرسودگی و پاره شده شد میتوانید از خدمات سرویس یک شرکت قالیشویی معتبر و با تجربه همچون قالیشویی نگین (بهترین قالیشویی در شرق تهران و بهترین قالیشویی در تهرانپارس) استفاده کرد. چرم دوزی فرش دستبافت و ماشینی در شرکت ما توسط یک رفوکار ماهر و به صورت زیگزاگ دوخته شود.

نوار چرم فرش چند نوع دارد؟

به طور کلی نوار چرمی فرش دو نوع طبیعی و مصنوعی دارد که نوع طبیعی آن از چرم گاوی است.

چرم دوزی فرش چقدر اهمیت دارد؟

امروزه کف اکثر خانه ها از سنگ و سرامیک است و از این جهت چرم دوزی فرش می توانید جوی لیز خوردن و سر خوردن فرش را بگیرد. برای چرم دوزی می توانید با قالیشویی نگین در تماس باشید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.