You are currently viewing نحوه پاک کردن لکه چربی از روی فرش و مبلمان

نحوه پاک کردن لکه چربی از روی فرش و مبلمان

5
(3)

ممکن است برای شماهم اتفاق افتاده باشد که فرش و مبلمان منزلتان دچار لکه های گوناگونی از جمله چربی شده باشند در این صورت تمام دغدغه شما پاک شدن این لکه ها خواهد بود،علت آن هم حفظ زیبایی و آراستگی محیط و فضای خانه است. امروزه نخ ها و اجزای تشکیل دهنده فرش ها و آسترهای مبلمان ‌از الیاف و مدل های مختلفی تهیه شده اند همین امر سبب نیازمند بودن روش ها و مواد متفاوتی برای پاک کردن لکه از روی آنها خواهد بود. در ادامه به بررسی نحوه پاک کردن لکه چربی از روی فرش و مبلمان خواهیم پرداخت.

پاک کردن لکه چربی از روی فرش و مبلمان

در این مقاله قصد ارائه نمودن انواع روش های سریع و راحت برای پاک کردن لکه چربی از روی فرش و مبلمان را برای شما ذکر کرده ایم، قالیشویی نگین (قالیشویی در تهرانپارس) یکی از برجسته ترین مجموعه های فعال در زمینه شستشوی فرش ها و مبلمان می باشد و این اطمینان خاطر را به مشتریان خود می دهد که در عین پاک کنندگی لکه ها از انواع سطوح،ساختمان فرش ها مبلمان دچار تغییرات و آسیب نگردد. در این قسمت به بررسی و نحوه پاک کردن انواع لکه ها از جمله چربی از روی فرش و مبلمان خواهیم پرداخت،تا انتها همراه ما باشید و روش های مختلف پاکسازی را بیش از پیش بشناسید.

نکات مهم در نحوه پاک کردن لکه چربی از روی فرش و مبلمان

همانطور که در توضیحات فوق هم بیان کردیم به سبب جنس و الیاف و عناصر تشکیل دهنده فرش و مبلمان،نحوه پاک کنندگی لکه ها هم متفاوت خواهد بود اما در این قسمت ما به راه های موجود در رابطه با پاکیزه نمودن محل لکه ها(لکه های چربی) می پردازیم و توجه شما را به این موارد جلب می نماییم.

 • هر چقدر زمان طولانی تری از مدت زمان ایجاد لکه بگذرد،پاک کنندگی آن سخت تر خواهد بود.
 • در صورت دیر اقدام نمودن برای پاک سازی لکه ها امکان پیش روی و سرایت آن ها به بافت های اصلی و قسمتهای دیگر نیز وجود دارد.
 • از دستمال های مرطوب برای پاک کردن لکه چربی از روی فرش و مبلمان کمک بگیرید.
 • از حلال های شیمیایی به میزان کم استفاده کنید.
 • در صورت پاک شدن این لکه ها بهتر است انجام کار را به قالیشویی های معتبری مانند قالیشویی نگین (بهترین قالیشویی شرق تهران) واگذار کنیم.

قالیشویی پیروزی از دیگر شعبه های قالیشویی ونک می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی با ما تماس بگیرید.

پاک کردن لکه چربی از روی فرش و مبلمان
پاک کردن لکه چربی از روی مبلمان

روند پاک کردن لکه های چربی از روی فرش و مبلمان به چه صورتی است؟

یکی از علل شایع ایجاد لکه روی فرش و مبلمان ریختن مواد غذایی روی آن است،ایرانی ها از دیر باز تاکنون به خوردن وعده های غذاهایی در کنار هم و روی زمین عادت داشته و دارند،همین مسئله ممکن است دلیلی باشد بر اینکه در طی یکی از وعده های غذایی بطور ناگهانی لکه ها ایجاد شوند،حال دراین زمان چه اقداماتی باید انجام دهیم؟ راهکار درست چیست؟ از چه موادی برای پاک کردن لکه چربی از روی فرش و مبلمان کمک بگیریم؟ این ها مواردیست که بعد از دیده شدن لکه ها در ذهن ایجاد می شود و باید راهکارهای مناسبی برای آن ارائه شود،همراه ما باشید و این دلایل را بیاموزید.

 • محلی که درآن لکه روغنی ایجاد شده را به واسطه قاشق روغن گیری کامل کنید(تا جایی که مقدور است)
 • با دستمال یا حوله سطح فرش را به حالت عمودی به آرامی پاک نمایید و دقت کنید که لکه بیش از پیش پراکنده نشود.
 • از مواد شیمیایی پاک کننده بهره گیری کنید.
 • با حوله و آب گرم محل مورد نظر را دستمال کشی کنید.
 • ۵در محل بروز لکه مقداری جوش شیرین بریزید رو با یک فرچه کوچک لکه را پاکسازی نمایید.
 • بعد از گذشت ۲۰ دقیقه محلی که جوش شیرین روی آن قرار دادید را جاروبرقی کنید.

پاک کردن آدامس از روی فرش یکی از مشکل ترین مسائلی است که برای همه پیش آمده است. قالیشویی نگین به راحتی لکه آدامس را از روی فرش پاک می کند.

در پاک کردن لکه چربی از روی فرش و مبلمان به چه مواردی دقت کنیم؟

موارد بسیاری وجود دارد که در حین پاک کردن لکه چربی از روی فرش و مبلمان باید ‌مورد توجه قرار گیرد این موارد در ذیل آورده شده است.

 • توجه به راهنمای فرش که در پشت آن درج شده برای اطلاع از بافت و الیاف بکار رفته در تولید فرش.
 • فرش های دارای الیاف مصنوعی (فرش های ماشینی) راحت تر پاکسازی می شوند.
 • فرش هایی ک دست بافت و طبیعی هستند در صورت بروز لکه در آنها باید توسط قالیشویی پاک شوند در غیر این صورت به سبب ترکیب رنگ ها فرش دچار خرابی کامل خواهد شد.
 • از چه موادی میتوان برای پاک نمودن بهتر لکه های چربی استفاده کرد؟
 • گچ ساختمانی (گچ سفید): به کمک گچ می توان آثار لکه های ایجاد شده را از بین برد به این صورت که مقداری گچ خشک را روی محل ریخته و بعد از چند دقیقه بُرس کشی کنید.
 • خمیردندان: یکی دیگر از پاک کننده های لکه، خمیر دندان است برای این منظور به مقدار مورد نیاز لکه خمیر دندان روی محل پراکنده کنید سپس با دستمال آغشته به شامپو فرش محل را بطور کامل از لکه ها پاکسازی کنید.
 • شامپوهای مخصوص فرش: این شامپو ها که مناسب برای پاک نمودن فرش ها تولید شده اند را به واسطه دستمال یا اسفنج بر روی لکه ها قرار دهید بعد از مدت زمان محدودی محل را دستمال بکشید.
 • انجام بخارشویی: یکی از رایج ترین و تاثیر گذارترین روش های از بین بردن چربی ها از روی فرش و مبلمان استفاده از روش بخار شوی می باشد.

رفع سوختگی فرش در خانه یکی از مقاله های جالب سایت قالیشویی نگین می باشد که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید.

پاک کردن لکه چربی از روی فرش و مبلمان
پاک کردن لکه چربی

لکه های چربی ناشی از لوازم های آرایشی را چگونه از سطح فرش و مبلمان پاک کنیم؟

ممکن است در منزل فرزندان کوچک و کنجکاوی داشته باشید،آنها از سر بچگی و بی اطلاعی اگر به لوازم های آرایشی شما دسترسی پیدا کند به سبب رنگی و جذاب بودن این لوازمات از آنها در جهت ایجاد نقاشی استفاده کرده ممکن است روی مبلمان و فرش ها لکه های مختلفی ایجاد کنند،در این شرایط باید چه کار کنیم که لکه های چرب ناشی از لوازم آرایشی از بین برود؟ راهکار پاکسازی کامل محیط از لکه های چربی لوازم آرایشی چیست؟ چه کارهایی انجام دهیم تا به بافت های اصلی مبلمان و فرش ها آسیب وارد نشود؟ از چه ابزارهایی برای تمیزکاری بهره گیری کنیم؟

همراه ما بمانید تا به سوالات شما پاسخ دهیم:

 • از ابزارهایی نظیر چاقو و کاردک استفاده کنید محتویات لوازم آرایشی را از سطح جمع اوری کنید (دقت کنید که تیزی ابزارهای ذکرشده سبب آسیب رسیدن به بافت های فرش و یا پارچه مبلمان نشود)
 • بعد از جمع آوری مقدار اولیه لوازم آرایشی از چسب های نواری کمک بگیرید و به آرامی محل را چسب کاری کرده و بصورت ضربه ای از محل لکه ها جدا کنید، با این روش مقداری ازحجم لکه ها کاسته خواهد شد.
 • از جوش شیرین کمک بگیرید سپس دستمال کشی محل را انجام دهید. (دستمال کشی با آب ولرم و حوله انجام بگیرد واز وارد کردن فشار به محل جدا خودداری نمایید،در صورت فشار تند کاری لکه های به بافت های زیرین نفوذ کرده پاکسازی سخت تر خواهد شد)

کارخانه قالیشویی نگین ارائه دهنده خدمات قالیشویی در قالیشویی رسالت می باشد. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

شستشوی فرش، بهترین روش برای پاک کردن لکه چربی از روی فرش و مبلمان

همانطور که میدانید ایجاد لکه ها روی سطوح از جمله فرش ها و مبلمان بصورت ناگهانی و لحظه اتفاق می افتد اما پاکسازی آن به یکی از اصلی ترین دغدغه های خانم ها در منزل تبدیل شده،گفتیم که با تغییراتی که در تولید فرش و مبلمان ایجادشده پارچه و نخ ها از جنس های مختلفی تهیه وتولید می شوند در صورت بروز لکه ها ابتدا باید جنس پارچه یا نخ های استفاده شده در فرش را بشناسیم تا با استفاده از مواد مناسب(پاک کننده ها)به پاک سازی این لکه ها بپردازیم.

قالیشویی نگین یکی از مجموعه های مجرب در امورات مربوط به شستشوی فرش و مبلمان همچنین پاکسازی انواع لکه های سخت از جمله چربی هاست، هدف قالیشویی نگین (بهترین قالیشویی تهرانپارس) همواره جلب رضایت شما مشتریان گرامی بوده است،در پایان امیدواریم مطالب ذکر شده موثر واقع شده باشد

بهترین روش برای پاک کردن لکه چربی از روی فرش و مبلمان چیست؟

روش های مختلفی برای پاک کردن لکه چربی از روی فرش و مبلمان وجود دارد که در این مقاله از سایت قالیشویی نگین به طور کامل به بررسی تمام این راهکار ها پرداخته ایم.

آیا می توان در منزل لکه های چربی را از روی فرش و مبل پاک کرد؟

بله اما اگر لکه جزئی باشد و بلافاصله اقدام کنید. در صورتی که لکه های چربی کهنه شده و پاک نمی شوند، با قالیشویی نگین (بهترین و قدیمی ترین قالیشویی در شرق تهران) تماس بگیرید تا با شستشوی اصولی فرش، لکه های چربی را به طور کامل پاک کند.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 5 / 5. تعداد آرا: 3

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.