You are currently viewing پاک کردن آدامس از روی فرش و موکت

پاک کردن آدامس از روی فرش و موکت

5
(2)

ممکن است مشغول نظافت و انجام امورات منزل باشید و ناگهان چشم شما به آدامسی بخورد که روی فرش یاموکت جا خوش کرده و له شده!حال با این اتفاق افتاده چه کنیم؟چه راه هایی برای پاکسازی فرش یا موکت از لکه آدامس وجود دارد؟ آیا این لکه بطور کامل پاکسازی خواهد شد؟آیا اثرآن ماندگار نیست؟این لکه بصورت خانگی رفع می شود یا انجام کار را به قالیشویی بسپاریم؟

پاک کردن آدامس از روی فرش و موکت

تمامی اینها سوالاتی است که ذهن فردی که با این لکه مواجه شده را دربرمی گیرد، ما در این مقاله سعی کردیم به سوالات شما پاسخ درخوردهیم و رضایت شما را جلب نماییم.قالیشویی نگین یکی از خدمت دهندگان فعال در زمینه فرش اموراتی از این دست است (اموراتی نظیر شستشو،ترمیم و احیای فرش های آسیب دیده،رفو نمودن فرش و…) هدف کلی قالیشویی نگین جلب رضایت و توجه شما مشتریان گرامی بوده است‌.

قالیشویی تهرانپارس یکی از شعبه های کارخانه قالیشویی نگین می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی با ما در تماس باشید.

چگونه لکه آدامس را از روی فرش یا موکت پاک کنیم؟

تصور کنید یک آدامس به کفش شما چسبیده باشد در این صورت عکس العمل شما چیست؟ قطعا پایتان را روی زمین میکشید تا آدامس کنده شود به همین راحتی! اما زمانی که همین آدامس به فرش یا موکت چسبیده باشد پاک کردن آن بسیار سخت تر خواهد بود در این قسمت ما سعی داریم راهکارهایی جهت پاک کردن آدامس از روی فرش و موکت برای شما بیان کنیم، در ادامه توجه شما را به این موارد جلب می نماییم.

  • یکی از راه های پاک نمودن لکه آدامس پوشیدن دستکش ظرفشویی است البته لازم است آن را نم دار کنید سپس روی لکه آدامس بکشید خواهید دید که آدامس به دستکش چسبیده وتاحدودی از فرش یا موکت جدا می شود بعد از انجام این مرحله لازم است مقداری نمک را با مایع دستشویی یا ظرفشویی ترکیب کرده و روی محل پراکنده کنید این کار باعث پاکسازی کامل آثار باقی مانده لکه آدامس خواهد شد.
  • مورد دیگری که برای پاک نمودن لکه های آدامسی استفاده می شود قطعا با این روش آشنا هستید استفاده از یخ است،برای این منظور مقداری یخ را ازفریزر خارج کرده و روی لکه آدامس قرار دهید اما اگر نمی خواهید محل لکه به واسطه یخ خیس شود می توانید از کیسه یخ استفاده کنید،به کمک یخ ها آدامس به صورت یخی و منجمد در آمده و به سرعت از فرش یا موکت جدا می شود به سبب گرمای منتقل شده از یخ به آدامس ممکن است آدامس به حالت تکه تکه جدا شود.
پاک کردن آدامس از روی فرش و موکت
پاک کردن آدامس از روی فرش
  • پاک کردن آدامس توسط چسب های ۵سانتی عریض، در این روش می توانید با بهره گیری از چسب وقراردادن آن روی آدامس چسبیده به فرش یا موکت،چسب را بصورت یکجا ناگهانی بکشید خواهید دید آدامس به چسب می چسبد واز سطح فرش یا موکت شما کنده خواهد شد.(این روش بسیار کاربردی و موثر بوده است).
  • اتوی داغ دشمن آدامس! اگر درگیر پاک کردن لکه آدامس از روی فرش یا موکت منزلتان هستید به شما مژده می دهیم یک راهکار بسیار تاثیرگذار استفاده از اتو داغ است،کافیست اتو کاملا گرم شود در این هنگام با قراردادن چند لایه دستمال کاغذی روی لکه آدامسی آن را اتو کنید،بعد ازاتوکشی وبرداشتن دستمال می بینید که آدامس به دستمال چسبیده از سطح فرش یا موکت بطور کامل جدا شده است.
  • با روغن لکه های آدامس را سرخ کنید!! اگرناخواسته آدامسی به فرش یا موکت دوست داشتنی منزلتان چسبیده وقصدجدایی از آن را ندارد کافیست از روغن کمک بگیرید به این نحو که ازپشت فرش یا موکت محل چسبیدگی آدامس را روغن کاری کنید،روغن به سبب ایجاد حالت روان کنندگی به سرعت از سطح جدا می شود،نکته ای که در این رابطه وجود دارد این است که از روغن های بی رنگ وبدون بو استفاده کنید تا بعد از پاکسازی لکه درگیر لکه های روغنی نشوید.
  • با چسب مو آدامس را حالت دهید!! همانطورکه با خواص اسپری حالت دهنده های مو آشنا هستید لازم است این را هم بدانید که کافیست مقداری از محتویات چسب مو را روی لکه آدامس اسپری کنید،آدامس به حالت خشک درآمده با ضربه زدن توسط کاتریا چاقو می توانید به راحتی آدامس چسبیده به فرش یا موکت را جدا کنید.
  • سرکه بزنید تا آدامس‌ فرار کند،سرکه حالت اسیدی داشته و دشمن آدامس است برای پاکسازی لکه های ایجاد شده با آدامس کافیست مقداری سرکه را گرم کنید سپس روی محل قرارگیری آدامس بریزید و بعد از چند دقیقه بااستفاده ازکارت آدامس روی فرش یا موکت را به راحتی از سطح بردارید.
  • با شمع آدامس ها را بسوزانید،در این روش شمعی روشن کنید و نزدیک آدامس چسبیده به فرش یا موکت ببرید گرما سبب ذوب آدامس شده در این حالت می توانید با چاقو آدامس را از موکت یا فرش جدا نمایید.
  • آبلیمو قاتل پنهان آدامس،یک تکه لیموترش تازه بردارید و به سراغ آدامس بروید محل را به آبلیمو آغشته کنید آبلیمو به سبب اسیدی بودنش منجر به تحرک آدامس شده در این وضعیت می توانید به کمک یک چاقو آدامس را از سطح فرش یا موکت بردارید.
  • اَستون بزن آدامس بپره! استون یا همان پاک کننده لاک دشمن دیگری برای آدامس است، اگر به دنبال روشی برای پاک کردن آدامس از سطح فرش یا موکت هستید از استون کمک بگیرید،برای این منظور مقداری استون تهیه کنید و روی محل آدامس بریزید آدامس بعد از چند دقیقه دچار تغییرات می شود وشما بدون دردسر قادر به برداشتن آن از سطح فرش یا موکت نمایید. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در تهرانپارس و شرق تهران با قالیشویی نگین در تماس باشید.

قالیشویی نگین بهترین قالیشویی در تهرانپارس می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی تهرانپارس با ما در تماس باشید.

پاکسازی لکه آدامس

نکته: موارد گوناگونی برای پاکسازی لکه های آدامس وجود دارد که در این مقاله سعی کردیم هریک از آنها را به همراه شیوه استفاده از آن برای شما بیان کنیم، با انجام یکی از اعمال بالا می توانید لکه ای که ذهنتان را درگیر کرده و موجب زشتی محل شده را از میان بردارید نفس راحتی کشید،چنانچه این کارها را انجام دادید ولی بازم حس ناخوشایندی داشتید که ممکن است لکه بطور کامل پاک نشده می توانید فرش رابه قالیشویی بسپارید تا این مشکل توسط افراد ماهر در این زمینه رفع و رجوع شود.

قالیشویی نگین یکی از خدمت دهندگان برجسته در امورات فرش است،این تیم مجرب وفعال همواره تلاش کرده در قالب چارچوب و قوانین صحیح گام بردارد و رضایت مشتریان را سرلوحه کارخودقرارداد،این مجموعه و افراد فعال در آن همواره می کوشند تا بهترین روند کاری را داشته و آرامش خیال و پاکیزگی کامل وسایل را برای مشتریان خود به ارمغان بیاورند.

اعلاشویی فرش دستباف از خدمات قالیشویی نگین می باشد برای دریافت خدمات تماس بگیرید.

یکی از معضلات و مشکلاتی که در همه منازل حتی زندگی های شخصی خود با آن روبرو هستیم وجود لکه های گوناگون موادغذایی،لوازم های آرایشی و هر نوع دیگر از لکه هایست که در صورت بروز از زیبایی محیط و فرد کاسته حالتی بد و کلافگی دراوایجاد میکند،برخی از این لکه ها سطحی و اندک بوده و به سرعت پاکسازی می شوند اما برخی دیگر هم هستند که بسیار سمج بوده و به راحتی قابل پاک شدن نیستند، به عنوان مثال یک آدامس را درنظر بگیرید که به کفش، لباس، مبلمان، فرش یا موکت چسبیده است با دیدن آن چه حالی می شوید؟

پاک کردن آدامس از روی فرش و موکت
پاک کردن آدامس از روی موکت

کارخانه قالیشویی نگین محبوب ترین قالیشویی شرق تهران می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در شرق تهران با ما تماس بگیرید.

پاک کردن آدامس از روی فرش توسط قالیشویی نگین

قطعا دچار عصبانیت و کلافگی شده و سعی دارید به سرعت این مشکل راحل کنید البته حق با شماست طوری که اگر به سرعت این مشکل کوچک را حل کنیم به مشکلی بزرگ تر و سخت تر تبدیل خواهد شد از این رو لازم است راه های گوناگونی برای رفع آن تست کنیم، پیش ترحم گفتیم یکی از مجموعه های فعال خدمت رسان در رابطه با پاکسازی فرش ها و موکت ها از لکه ها و گرد و غبار قالیشویی نگین است این مجموعه همواره در تلاش بوده تا بهترین عملکرد را از خود نشان دهد و رضایت خاطر مشتریان را سبب شود،در پایان امیدواریم مطالب ارائه شده در فوق کاربردی وثمربخش واقع شده باشد.

پاک کردن خمیر بازی از روی فرش از دیگر مقالات مفید سایت قالیشویی نگین می باشد که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید.

چگونه می توان آدامس را از روی فرش پاک کرد؟

در این مقاله از قالیشویی نگین روش هایی برای پاک کردن آدامس از روی فرش عنوان کرده ایم که می توانید به راحتی آدامس را از روی فرش یا موکت در منزل جدا کنید.

در صورت جدا نشدن آدامس از فرش و پاک نشدن لکه آدمس باید چه کرد؟

پیشنهاد ما سپردن فرش برای شستشو به یک قالیشویی معتبر مانند قالیشویی نگین ( قدیمی ترین قالیشویی در شرق تهران ) است.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.