You are currently viewing شستشوی فرش در منزل

شستشوی فرش در منزل

5
(3)

بهترین روش شستشوی فرش در منزل

کثیف شدن فرش در خانه اجتناب ناپذیر است، به خصوص اگر در خانه بچه داشته باشید. فرش های کثیف ظاهر و زیبایی آن ها را کاهش می دهند، بنابراین شستن و تمیز کردن فرش ها امری کلیدی است و قوانین و مقررات خاص خود را دارد، به خصوص اگر فرش شما دستباف باشد.

شستشو و نظافت فرش با دست قوانین و اصول خاصی دارد که کیفیت اولیه فرش را حتی پس از شستن نیز حفظ می کند و همچنین تضمین می کند که فرش کیفیت اولیه خود را از دست ندهد و حتی الامکان ویژگی های ظاهری و ساختمانی خود را از دست ندهد. اما اگر فرآیند شستشو به درستی انجام نشود، فرش ظاهر خود را از دست داده و به ساختار آن آسیب می رساند. در این بخش روش صحیح شستشوی دستی فرش را به شما معرفی می کنیم.

مراحل شستشوی فرش در منزل

گردگیری با شستشوی دستی فرش

در مرحله اول فرش باید قبل از شستشو تمیز شود. گرد و غبار به دو صورت انجام می شود:

گرد و غبار معمولی:

در این روش برای زدودن گرد و غبار فرش را تکان دهید یا با چوب به فرش ضربه بزنید تا گرد و غبار پاک شود. ضربه های چوب نباید آنقدر قوی باشد که به پارچه فرش آسیب برساند. اگر فرش شما کهنه یا قدیمی است و یا صاف است، آسیب شدید به فرش می تواند آسیب های جبران ناپذیری به فرش وارد کند.

سپس فرش را با جاروبرقی تمیز می کنند تا فرش نشکند و آسیبی به فرش وارد نشود و هنگام مالیدن گرد و غبار فرش فرش را روی زمین فشار ندهید. تمیز کردن خانه از جاروبرقی مستعمل ، گرد و غبار زیادی در فرش وجود ندارد که نیاز به گردگیری داشته باشد.

گرد و غبار مکانیکی:

این کار را نمی توان در خانه انجام داد و بسته به کیفیت فرش فقط در کارخانه ها انجام می شود. قبل از شستشو فرش را با دستگاهای مخصوص گرد گیری میکنند. زیرا گرد و غبار در هنگام شستشو گل آلود می شود و در مغز فرش باقی می ماند و به مرور زمان باعث پوسیدگی فرش می شود. قالیشویی نگین با استفاده از دستگاهای بروز و مدرن آماده خدمت به شما همشهریان تهرانی میباشد.

پاک کردن لکه چای از روی فرش از مقاله های جدید و مفید سایت قالیشویی نگین می باشد که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید.

شستشوی فرش در منزل
شستشوی فرش در منزل

مراقب باشید به فرش رنگی ندهید

برای شستشوی فرش دقت کنید که از وسیله های رنگی استفاده نکنید، زیرا رنگ به فرش دستباف شما آسیب جدی وارد می کند، فرش دستباف کیفیت های مختلفی دارد و برخی از آن ها عبارتند از (اکثر رنگ های تیره مانند لاک، سبز تیره، قرمز تیره). ، مشکی ، آبی).

برای تشخیص رنگی بودن فرش یک حوله سفید را در آب نیمه گرم خیس کنید و قسمت هایی از فرش را رنگ آمیزی کنید و اگر رنگی بود فرشته شما رنگ می شود پس هنگام شستن فرش باید طبق دستور عمل کنید. فرش دستبافی را که رنگ را دفع می کند خیس نکنید زیرا قسمت های روشن فرش نیز رنگی می شود.

مراحل شستشوی دستی فرش در منزل

هنگام شستن فرش در خانه نکات زیر را رعایت کنید:

  • فرشته خود را با آب سرد بشویید
  • فرشته خود را بعد از گردگیری روی یک زمین سفت، سیمانی، موزاییک یا شیب دار بیندازید و شروع به شستشو کنید.
  • برای شستشوی فرش جریان آب باید در دمای معمولی و به صورت دوش باشد. اگر قسمت نکات خانه داری نمناک است و نشان می دهد که فرش یا ماشین را با آب گرم نمی شویید.
  • شستن فرش های رنگ شده با دست در آب گرم باعث می شود که رنگ در قسمت های روشن فرش رسوب کند به طوری که رنگ آمیزی آن دشوار و پرهزینه است، زیرا فرش ها پس از شستن از گره های پشم، ابریشم یا ابریشم ساخته می شوند. کاهش می یابد.
  • از شوینده های مناسب استفاده کنید.
  • از مواد شوینده خنثی مانند پودر محلول در آب، شامپو و چربی فرش برای از بین بردن چربی یا پودر صابون محلول استفاده کنید و هرگز از مواد قلیایی برای شستشوی فرش استفاده نکنید.

قالیشویی در منزل در تهران یکی از مقاله های سایت قالیشویی نگین می باشد که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید.

شستشوی فرش در منزل
شستشوی فرش در منزل

نحوه خشک کردن فرش دستباف در منزل

پس از آبکشی فرش دستباف را غلتان نکنید و با طناب آبکشی کنید سپس با حوله آن را بکشید و به مدت یک ساعت روی زمین بگذارید تا آب آن گرفته شود. با سایر قسمت های فرش تداخل نداشته باشید. این نوع فرش رطوبت خود را از دست می دهد و آماده پهن شدن است.

مواظب باشید بعد از تمیز شدن فرش فرش را آب ندهید و هنگام صاف کردن فرش مجدداً فرش را آب ندهید زیرا حتماً ریشه ها زرد می شوند. فرش نیمه مرطوب را از پشت، زیر نور مستقیم خورشید و در هوا پهن کنید. فرش را با جاروبرقی یا برس پاک کنید یا برس بکشید تا تمام طرح های فرش خشک شده شما تمیز شود و فرش شما زیبا و بافت دیده شود.

شستشوی فرش در منزل توسط قالیشویی نگین

چنانچه موفق به شستشوی فرش خود در منزل نشدید و یا تمیزی فرش آنطور که باید نبود می توانید شستشوی فرش خود را به قالیشویی نگین (بهترین قالیشویی در شرق تهران و بهترین قالیشویی در تهرانپارس) بسپارید.

بهترین روش شستشوی فرش در منزل به چه صورت می باشد؟

در این مقاله از قالیشویی نگین (بهترین قالیشویی تهرانپارس) به طور کامل به بررسی انواع شستشوی فرش در منزل پرداخته ایم که پیشنهاد می کنیم آن را مطالعه نمایید.

آیا شستشوی فرش در منزل به فرش آسیب می رساند؟

در صورت شستشوی غیراصولی بله فرش شما در معرض آسیب و پوسیدگی قرار می گیرد. پیشنهاد می کنیم شستشوی فرش خود را به قالیشویی نگین که یکی از بهترین قالیشویی شرق تهران است بسپارید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 5 / 5. تعداد آرا: 3

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.