You are currently viewing رفع سوختگی فرش در خانه

رفع سوختگی فرش در خانه

4.7
(3)

گاهی اوقات ممکن است به علت نداشتن زمان کافی و عجله ای شدن کارها ناخواسته سبب سوختن و خرابی فرش یا موکت های منزل شویم،به این صورت که برای انجام کاری عجله داریم بدون توجه به داغ بودن ظرف غذا آن را روی فرش قرار دهیم و آن زمان است که متوجه سوختگی و آسیب رسیده به فرش خواهیم شد،یا ممکن است در حال اتو کردن لباس ها باشید ناگهان در پی تماسی دچارحواس پرتی در کار شده وات را رها کنید بعد از چند دقیقه متوجه بوی سوختگی شدید و ‌زمانی که به محل دقت کنید میبینید که دچار سوختگی شده، در این زمان باید اقدام به رفع سوختگی فرش کرد.

رفع سوختگی فرش

در این مقاله ما قصد داریم به شما کمک کنیم و راه های مناسبی که در رابطه با ترمیم و رفع سوختگی فرش وجود دارد را برایتان معرفی کنیم به علاوه یکی از بهترین مجموعه های فعال در این زمینه یعنی قالیشویی نگین را معرف حضور شما قرار دهیم. قالیشویی نگین بهترین قالیشویی در شرق تهران یک مجموعه فعال وحرفه ای در کار خود است که به انجام امورات فرش از جمله شستشو،تعمیر و ترمیم و…می پردازد،همراه ما باشید و اطلاعات خود را در این رابطه بیش از بیش گسترش دهید.

پاک کردن آدامس از روی فرش از مقاله های کاربردی سایت قالیشویی نگین می باشد که توصیه می کنیم آن را مطالعه کنید.

رفع سوختگی فرش
رفع سوختگی فرش

ترمیم و رفع سوختگی فرش

امروزه به سبب پیشرفت هایی که در زندگی ما انسان ها رخ داده،شیوه زندگی حتی وسایل و نیازهای انسان ها هم دستخوش تغییرات و دگرگونی های بسیاری شده است تا آنجا که درگذشته اگر فرش یا موکتی دچار آسیب و سوختگی می شد باید قید آن را میزنیم و برای خرید مجدد آن فرش یا موکت اقدام می کردیم اما به سبب تغییرات شگرفی که در این زمینه صورت گرفته اگرفرشی دچار سوختگی شود بجای دور انداختن آن به ترمیم و احیای مجدد آن فرش پرداخته می شود فرش سوخته مجددا به حالت قبل از سوختگی بازگشت داده میشود.

برای انجام این منظور راهکارهای مختلفی ثبت و عملی شده که در ذیل به معرفی و شرح هر یک از آنها خواهیم پرداخت. برای دریافت خدمات قالیشویی در نارمک با کارخانه قالیشویی تگین تماس بگیرید. قالیشویی پیروزی یکی از شعبه های کارخانه قالیشویی نگین می باشد.

رفع سوختگی فرش با زغال

قبل از هر کاری لازم است محل آسیب دیده از زغال را با کمک سنباده از سوخته ها پاکسازی کنید بعد از انجام این کار با حوله یا دستمال محل را دستمال کشی کامل کنید سپس با استفاده از قیچی تمامی پرزهایی که دچار خرابی و سوختگی شده اند را برش دهید درادامه برای ترمیم سوختگی ها ازشامپوفرش کمک بگیرید ناحیه مورد نظر را بطور کامل با شامپو فرش پوشش دهی این وضعیت تا زمانی که محل آسیب دیده خشک شود باید باقی بماند در انتها لازم است محل خشک شده حاوی شامپو فرش را جاروبرقی بکشید.

(موارد گفته شده برای ترمیم قسمت های کوچک فرش قابل انجام است اگر سوختگی فرش یا موکت زیاداست توصیه می شود انجام کار را به افرادی که در این زمینه تجربه دارند بسپارید با خیال آسوده منتظر بازگشت فرش خود بمانید).

رفع سوختگی فرش با اتو

یکی دیگر از روش های رایج رفع سوختگی فرش به واسطه اتو به این نحو است که ابتدا یک پیاز را دو تکه کنید و روی محل سوختگی قراردهید وسپس محل را دستمال کشی کنید.(از پیاز برای رفع لکه هایی که به رنگ زرد هستند در فرش ها استفاده می شود و این روش از قبل مورداستفاده و تایید بوده است).نکته دیگری که در رابطه با رفع سوختگی فرش از طریق اتو وجود دارد این است که این روش اختصاص دارد به سوختگی های بسیار کم و محدود برای سوختگی های وسیع باید افراد خبره به انجام کار بپردازند.

رفع سوختگی فرش با شمع

چنانچه فرش یا موکت مورد نظر شما به واسطه شمع دچار آسیب شده ابتدا لازم است با کاردک پارافین های ریخته شده در محل را جمع آوری کنید سپس با یک حوله خشک محل را دستمال کشی کرده با کمک اتوبا درجه حرارت کم روی محل اتوکشی کنید تا پارافین ریخته شده توسط اتو جمع آوری شود در انتها با یک دستمال آغشته به شامپو فرش یا بصورت نمودار محل را تمیز کاری کنید.

رفع سوختگی فرش با سیگار

محلی که از طریق سیگار دچار آسیب شده را سنباده بکشید سپس با دستمال ذرات سوخته را از محل دور نمایید و پرزهای سوخته را قیچی بزنید بعد از این موارد آب اکسیژنه را روی محل سوخته پراکنده کنید و دستمال بکشید.

در صورت نیاز به خدمات قالیشویی رسالت با کارخانه قالیشویی نگین تماس بگیرید. قالیشویی مجیدیه از دیگر مناطق تحت پوشش قالیشویی نگین می باشد.

رفع سوختگی فرش با قابلمه

ممکن است به علت بی توجهی قابلمه داغ را روی فرش یا موکت قرار دهید این امر سبب سوختن فرش یا موکت آن محل می گردد ویک اثر زرد رنگ ایجاد می شود از این رو برای رفع سوختگی ایجاد شده باید پرزها را قیچی نمایید سپس از پرزهای سالم قسمت های دیگر کمک گرفته و روی محل آسیب دیده بچسبانید.

نکته: تمامی موارد ذکر شده در فوق برای احیا و رفع سوختگی های اندک قابل انجام است،چنانچه سطح آسیب دیده وسیع باشد باید توسط افراد فعال در این حوزه آسیب های صورت گرفته برطرف شود.

برای ترمیم سوختگی موکت های پشمی چه کاری انجام دهیم؟

چنانچه موکت پشمی شما دچار سوختگی شد باید ابتدا پرزهای سوخته راجداکرده با آب نسبتا گرم محل را دستمال کشی کنید و یک پیاز را برش داده و روی محل بکشید.

رفع سوختگی فرش
ترمیم و رفع سوختگی فرش

ترمیم و رفع سوختگی فرش توسط قالیشویی نگین

اگر فرش یا موکت های منزل شما دچار سوختگی شده اند لازم است برای ترمیم و رفع عیب آن اقدام کنید،روش های خانگی گوناگونی به منظور ترمیم و بازسازی وجود دارد که در ابتدا آن ها را برای شما بیان کردیم،اگر این‌کار را خود شما انجام دادید و نتیجه دلخواه حاصل نشد گزینه بعدی سپردن فرش و موکت ها به قالیشویی است که کار ترمیم سوختگی را به سرعت انجام دهند،علت صحیح بودن روش های ترمیم به واسطه قالیشویی ها به سبب روش های نوین و ظرافت وقتی است که در حین انجام کار صورت می گیرد.

گفتنی است زمانی که فرش ها یا موکت های منزل شما دچار خرابی شدند در همان حالت به قالیشویی بفرستید منتظر ترمیم آن باشید ممکن است اگر خودمان دست بکار شوید نه تنها سبب رفع عیب آن نشده بلکه آسیب های جدی ترحم به فرش وارد کنید پس همواره تلاش کنید راه کارهای درست و دقیق تری برای انجام چنین اموری برگزینید. پاک کردن اسلایم از روی فرش یکی از مقاله های مفید سایت قالیشویی نگین می باشد که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید.

هزینه رفع سوختگی فرش

هر فرش در مقایسه با فرش های دیگر دارای ساختار و تراکم متفاوتی است از طرفی میزان آسیب های ایجاد شده در فرش ها همیشه یکسان نیست در نتیجه تمامی این عوامل دست به دست هم داده و سبب تغییرات در روند کار و همچنین قیمت نهایی خواهند شد.قالیشویی نگین بهترین قالیشویی تهرانپارس یکی از ارائه کنندگان خدمات شستشو،ترمیم و رفع سوختگی های ایجاد شده در انواع فرش و موکت ماشینی و طبیعی در خدمت میباشد،هدف ما جلب رضایت شماست.

در انتها امیدواریم مطالب ذکر شده از ابتدا تاکنون مفید و اثرگذار واقع شده باشد همچنین با راه و روش های انجام کار نسبت به قبل شناخت بیشتری پیدا کرده و آنها را شناسایی کرده باشید و درصورت بروزمشکل برای رفع آن اقدام کنید،باعث افتخار ماست که کاررا به مجموعه حرفه ای و فعال قالیشویی نگین محبوب ترین قالیشویی شرق تهران بسپارید و فرش ها و موکت های شما که دچار آسیب و سوختگی شده اند را مثل روز اول تحویل بگیرید.

آیا می توان سوختگی فرش را در منزل ترمیم کرد؟

با ۵ راهکاری که در این مقاله از قالیشویی نگین بررسی کردیم می توان سوختگی های جزئی فرش را در منزل رفع کرد.

در صورت برطرف نشدن سوختگی فرش در خانه باید چه کرد؟

برای رفع سوختگی فرش و ترمم فرش می توانید این کار را به قالیشویی نگین (بهترین قالیشویی در تهرانپارس) بسپارید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 4.7 / 5. تعداد آرا: 3

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.