You are currently viewing برطرف کردن چروک و شکستگی فرش

برطرف کردن چروک و شکستگی فرش

5
(3)

ممکن است برای شماهم پیش آمده باشد و دیده باشید که فرش ها دچار چروک و شکستگی شده اند اما علت آن را ندانید این امر سبب کاهش زیبایی فرش و همچنین محیط و چیدمان منزل می شود پس بهتراست همراه ما بمانید و علل به وجود آمدن چروک فرش و راه های برطرف کردن چروک و شکستگی فرش را بیاموزید. تمامی مشکلاتی که در کارها به وجود می آید به سبب نا آگاهی و غیر اصولی بودن روند کار است ایجاد چین و چروک و شکستگی های فرش هم از این قاعده مستثنی نبوده و به دلیل رعایت نشدن شیوه لول و نگهداری فرش این آسیب ها جلوه گر می شود.

رفع چروک و شکستگی فرش

قالیشویی نگین (قدیمی ترین قالیشویی شرق تهران) یکی از مجموعه های فعال در ارتباط با ارائه خدمات فرش است که همواره کوشیده تا رضایت مشتریان را درجنبه های گوناگون کار از جمله شستشو، ترمیم و احیای فرش های آسیب دیده، اتو کشی و رفع چین و چروک و شکستگی ها کسب کند، دعوت می کنیم تا پایان همراه همراه ما بمانید و اطلاعات خود را در رابطه با علل خرابی فرش ها و همچنین راه های پیشگیری از این مسئله نسبت به قبل افزون تر کنید.

دلایل ایجاد چروک شکستگی در فرش

گفتنی ست زمانی که فرش ها را لول میکنیم به مرور زمان و در اثر فشار وارده فرش ها دچار چین و چروک و شکستگی می شوند علت این چین وچروک ها نشان ازنقض درحالت قراری گیری فرش ها دارد، موارد گفته شده دلایل ایجاد اختلال درحالت اولیه فرش می باشد.

برطرف کردن چروک و شکستگی فرش
برطرف کردن شکستگی فرش

چه راهکارهایی برای برطرف کردن چروک و شکستگی فرش وجود دارد؟

چندین روش برای ازبین بردن چروک و شکستگی فرش ها وجود دارد که در ذیل شرح داده می شوند.

 • بهره گیری از نوار چسب های نایلونی به منظور بستن صحیح فرش برای جلوگیری از آسیب ها
 • نگه داری از فرش ها یا بصورت لول شده و یا پهن شده در معرض خورشید
 • پهن نمودن فرش و پا شیدن آب بصورت اسپری روی فرش و سپس قرار دادن اشیاء سنگین روی قسمت های آسیب دیده به منظور از بین بردن چروک ها
 • پهن نمودن فرش و دادن تایم (برخی فرش ها نیاز به صرف زمان ۲۴ ساعته و برخی دیگر به زمان طولانی تری نظیر چند هفته تا به سبب پاخوردگی به حالت اول بازگردند) به آن برای بازگشت به حالت اولیه.
 • لول نمودن مجدد فرش اما درجهت معکوس (بر خلاف لول عادی که فرش رو به داخل لول میشد در لول معکوس فرش رو به بیرون لول می شود یعنی سطح فرش بیرون قرار می گیرد)
 • فرش را روی زمین پهن کرده و چهار طرف آن را چسب بزنید تا نگه داشته شود و کم کم به حالت اول بازگردد.
 • فرش را جارو برقی بکشید این روش تا حدودی ایرادات فرش را رفع خواهد کرد.

خدمات رفوگری فرش در محل توسط مجموعه قالیشویی نگین قابل انجام است. در صورت نیاز به خدمات با ما تماس بگیرید.

تاثیرات بخارشویی در برطرف کردن چروک و شکستگی فرش

یکی از راه های تثبیت شده برای برطرف کردن چروک و شکستی های فرش و موکت استفاده از بخارشوی است برای آنکه تاثیرات حداکثری مشاهده کنید لازم است ۲مرتبه کار بخارشویی روی فرش مورد نظر انجام بگیرد.

خدمات قالیشویی نگین برای برطرف کردن چروک و شکستگی های فرش

چنانچه فرش ها و موکت های منزلتان به هردلیلی دچار آسیب هایی نظیر چروک و شکستگی شده اند بهتر است برطرف کردن این مشکل را به افراد ماهر در این زمینه بسپارید، توصیه ما به شما در این قسمت سپردن فرش ها به قالیشویی است، قالیشویی ها با استفاده از ابزار اتو پرس به راحتی مشکلات ایجاد شده در فرش را حل می کنند، این کار با سرعت و دقت بالا انجام می پذیرد و فرش های شما سریعتر به حالت اول بازگشته و تحویل شما داده می شوند‌.

خدمات مبلشویی در محل با دستگاه توسط مجموعه قالیشویی نگین قابل انجام می باشد. برای دریافت خدمات مبلشویی با ما تماس بگیرید.

چه فرش هایی بعد از شستشو دچار چین و چروک و شکستگی می شوند؟

یکسری فرش ها بعد از شستشو دچار آسیب های مانند چروک و شکستگی می شوند این فرش ها عموما فرش های ۵۰۰ تا ۷۰۰ شانه هستند، عللی برای این اتفاق وجود دارد که در ذیل بیان می کنیم:

 • از بین رفتن آحار موجود در فرش یکی از عوامل ایجاد چروک و شکستگی در فرش هاست.
 • شستشوی نامناسب فرش و عدم آبگیری به اندازه کافی منجر به آسیب در آن می گردد.
 • آویز نمودن فرش روی داربست و امثال این ها سبب خرابی فرش می شود.

روند کار شستشوی فرش ها در قالیشویی چگونه است؟

 • تحویل فرش از مشتری
 • گرفتن خاک های جذب شده در تار و پود فرش
 • نم دار نمودن فرش
 • پراکندگی کامل شامپو فرش روی سطح فرش
 • شستشو با آب وشامپو
 • فرچه کشی فرش
 • شستشوی فرش با دستگاه های موجود در قالیشویی
 • خشک نمودن فرش
 • انجام اتوکشی روی فرش
 • انجام پرس کاری روی فرش
 • بررسی و کنترل کار به منظور طی شدن تمامی مراحل
 • بسته بندی فرش های شسته شده
 • ارسال فرش به درب منزل مشتری
برطرف کردن چروک و شکستگی فرش
برطرف کردن چروک فرش

آیا حمل و نقل و جابجایی فرش در چروک شدن و شکستگی فرش تاثیری دارد؟

یکی از سوالات مهم و کاربردی در رابطه با فرش ها همین است که آیا حمل و نقل برای فرش ها سبب آسیب دیدگی می شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت بله، یکی از عواملی که سبب بروز خرابی در فرش ها می شود همین جابجایی و عدم بسته بندی مناسب فرش هاست. به این صورت که افراد حین جابجایی و اسباب کشی ها فرش ها را به شکل نا مناسب جابجا و بسته بندی می کنند.

لول های اشتباه، قرار دادن در جای نا مناسب و…همگی دست به دست هم داده و در نهایت آسیب هایی چون چروک و شکستگی فرش را به دنبال خواهد داشت. اگر ظاهر و زیبایی فرش برایتان دارای اهمیت است پس در جمع نمودن آن دقت و توجه زیادی کنید و متناسب با حالت خود فرش اقدام به جمع آوری آن نمائید.

نکته: عده ای ازافراد بر این باورند که چون در مدت زمان کمی جابجایی و انتقال فرش صورت می گیرد پس تا کردن فرش ایرادی ندارد، اما به شما می گوئیم که اکیدا این کار را انجام ندهید زیرا جمع نمودن فرش به این صورت سبب کاهش طول عمر و دوام فرش شده و کارایی فرش را بصورت چشم گیری کاهش می دهد، پس بهترین راه همان لول نمودن به روش اصولی و متناسب با ابعاد فرش است.

بهترین مواد شوینده برای شستشوی فرش یکی از مقاله های جدید سایت قالیشویی نگین می باشد که پیشنهاد می کنیم آن را مطالعه کنید.

اگر فرش ها و موکت ها دچار فرورفتگی شوند چگونه این مشکل را رفع کنیم؟

اگربا مشکل فرورفتگی درفرش و موکت ها روبرو هستید باید ابتدا یک حوله یا دستمال بدون رنگ و لطیف را انتخاب کرده و نم دار کنید در محلی که دچار فرو رفتگی شده قرار دهید سپس اتوکشی کنید، دقت کنید دمای اتو متعادل باشد و از گرم شدن بیش از حد اتو بپرهیزید. بعد از اتوکشی دستمال را بردارید و سپس یک تکه یخ روی فرورفتگی قراردهید و اجازه دهید ذوب شود سپس با یک فرچه کوچک اقدام به برس کشی کنید بلافاصله بعد از این عمل خواهید دید فرش به حالت عادی خود برمی گردد و هیچگونه اثری از فرو رفتگی در فرش ها باقی نخواهد ماند.

نحوه برطرف کردن چروک و شکستگی فرش

بطور کلی می توان گفت که فرش ها در اثر جمع آوری غلط دچار آسیب هایی از جمله چروک و شکستگی می شوند، سالم ماندن فرش مستلزم رعایت یکسری قواعد و اصول است که باید همواره مورد توجه قرار داده شود‌. ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات کافی در رابطه با علل ایجاد خرابی درفرش ها، راه های رفع آسیب های وارد شده و نحوه نگهداری فرش ها بدون آسیب دیدن را بیان کنیم امید است مطالب ذکر شده کاربردی و تاثیرگذار واقع شود و شما کاربران گرامی نهایت بهره گیری را در این باره داشته باشید.

قالیشویی نگین (بهترین قالیشویی در شرق تهران)ارائه کننده خدمات مورد نیاز در حوزه انواع فرش و پوشش دهنده های متنوع منزل است که همواره کوشیده علاوه برحفظ قیمت مناسب خدمات، درستی در انجام وظایف را حفظ کند، همچنین رضایت شما مشتریان گرامی را درکارنامه خود ثبت کند که این امر مایه افتخار قالیشویی نگین (بهترین قالیشویی در تهرانپارس) می باشد.

بهترین روش برای برطرف کردن چروک و شکستگی فرش چیست؟

از بین بردن چروک و شکستگی فرش برای هر نوع فرش با هر میزان شکستگی متفاوت است. در این مقاله به بررسی تمام راه حل های رفع چروک و شکستگی فرش پرداخته ایم که می توانید آن را مطالعه نمایید.

آیا می توان در منزل چروک و شکستگی فرش را از بین برد؟

اگر شکستگی و چروک جزئی باشد بله اما در صورت شکستگی و چروک زیاد بهتر است برطرف کردن چروک و شکستگی فرش را به قالیشویی نگین (قدیمی ترین قالیشویی تهرانپارس) بسپارید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 5 / 5. تعداد آرا: 3

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.